SEÇKİN DIŞ TİCARET

GIDA GÜVENLİĞİ VE HİJYEN

Sağlıklı olmak, bir insanın en temel ihtiyacı ve hakkıdır. Gıda ürünleri ise sağlımızı en kolay etkileyecek etmenlerin başında gelir. Dolayısıyla gıda ürününün güvenliği, ürünü kullanan tüketicinin mutlak bir talebidir ve üretici firmalarda tamamıyla yönetimin sorumluluğudur.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

TİCARETİNİZİN OLMAZSA OLMAZ BELGESİ: KONŞİMENTO

Bu yazımızda ticaretinizi yaparken çok sık karşılaştığınız Konşimento ve türlerinden bahsedeceğiz. Öncelikle konşimento nedir? Bir konşimentoda bulunması gerekenler nelerdir? Bunlardan konuşalım. Akabinde konşimentonun türlerini kısaca açıklıyor olacağız.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

TRANSİT TİCARET | DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Transit ticaret, satın alınan malın, ülkemizin gümrük sahasına sokmadan transit geçirilerek veya doğrudan doğruya yurt dışında veya serbest bölgede yerleşik bir firmaya ya da antrepoya satılması anlamına gelmektedir. Dünyada gelişmiş ülkelerin ihracat hacimlerinde transit ticaret ve yeniden ihracat (re-export) önemli bir yer tutmaktadır. Mevzuat incelenerek bu konu hakkında bilgi sahibi olunabilir.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

İHRACATA NASIL BAŞLANIR?

İhracat; bir mal veya hizmetin, bir başka ülkeye satışı ile gerçekleşmektedir. Dolayısıyla ihracat yapabilmek ve bu ihracatı sürdürebilmek için uluslararası satış ve pazarlamaya yönelik çalışmaların yapılması gerekmektedir.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

TOPTAN ORGANİK ÜRÜNLERİ NASIL ALABİLİRİM?

Toptan organik ürünler alarak halkın sağlık düzeyini daha da arttırabilirsiniz. Bu sayede kendiniz ve ailenizin de daha ekonomik şekilde sağlıklı ve organik beslenmesine katkıda bulunabilirsiniz.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

İTHALAT VE İHRACATTA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI VE İŞ AKIŞI PLANLAMASI NASIL YAPILIR?

Dış pazarlara açılmak, küresel rekabette rol üstlenmek, potansiyel pazarlarda fırsat aramak veya işinizi üst boyutlara taşımak adına dış kaynakları kullanarak ham madde veya doğrudan hazır ürünleri getirmek gibi amaçlarınız varsa, hazırlık çalışmaları ve İş Akışı Planlaması konularına odaklanmanız gerekiyor.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

ORGANİK GIDA NEDİR? MUTLAKA BİLMENİZ GEREKENLER

Son 20 yılda popülerliği giderek artan ve yaygınlaşan Organik ürünler gerçekten daha sağlıklı mı? Masrafa değer mi? Etiketlerin ne anlama geldiğini ve paranızın karşılığını en çok hangi yiyeceklerin verdiğini bu yazımızda ayrıntıları ile açıklamaya çalışacağız.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

GIDA İTHALAT & İHRACATINDA SERTİFİKA VE BELGELER

Bitkisel ve hayvansal gıdaların ithalat ve ihracatında, Bitki Sağlık Sertifikası, Standart Kontrol Belgesi, Sağlık Sertifikası, Aflatoksin ve Pestisit Analiz Raporu gibi birçok sertifika ve belgenin düzenlenmesi ve temin edilmesi gerekiyor. Bu ithalat ve ihracat sertifikalarını öğrenerek ihracatınızı doğru şekilde yönetebilirsiniz

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ